Google Tag (2.0.5) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Currency
uk: Валюта

en: Login
uk: Вхід

en: Search
uk: Пошук

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: containers
uk: контейнери

en: container
uk: контейнер

en: Label
uk: Мітка

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Conditions
uk: Умови

en: Advanced
uk: Розширені

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Remove from cart
uk: Вилучити з кошика

en: Method
uk: Спосіб

en: Events
uk: Події

en: Dimension
uk: Розмір

en: User registration
uk: Реєстрація користувача

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Metric
uk: Метрична

en: Parameter
uk: Параметр

en: Tag ID
uk: Ідентифікатор тегу

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxx-yy, G-xxxxxxxx, AW-xxxxxxxxx, or DC-xxxxxxxx. To get a Web Property ID, <a href=":analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href=":webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
uk: Цей ідентифікатор є унікальним для кожного окремо відстежуваного сайту, і має формат UA-xxxxxxx-yy, G-xxxxxxxx, AW-xxxxxxxxx або DC-xxxxxxxx. Щоб отримати ідентифікатор вебвласності, <a href=":analytics">зареєструйте сайт у Google Analytics</a> або, якщо це вже було зроблено, перейдіть на сторінку налаштувань Google Analytics, і знайдіть ідентифікатор поруч з профілем сайту. <a href=":webpropertyid">Докладніше в документації</a>.

en: Add another ID
uk: Додати інший ідентифікатор

en: Custom dimensions and metrics
uk: Спеціальні розмірності та метрики
