Google Tag (2.0.7) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Search
hi: खोज

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: ID
hi: आईडी

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Advanced
hi: विकसित

en: Method
hi: तरीका

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
