Google Tag (2.0.7) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Currency
it: Valuta

en: Login
it: Accedi

en: Search
it: Cerca

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Conditions
it: Condizioni

en: Advanced
it: Avanzate

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Method
it: Metodo

en: User registration
it: Registrazione utente

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Metric
it: Metrico

en: Parameter
it: Parametro

en: Weight for @title
it: Peso per @title
