Google Tag (2.0.9) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Currency
pt: Moeda Corrente

en: Search
pt: Buscar

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Name
pt: Nome

en: containers
pt: contêiners

en: container
pt: contêiner

en: Label
pt: Rótulo

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Conditions
pt: Condições

en: Advanced
pt: Avançado

en: Add to cart
pt: Adicionar ao carrinho

en: Remove from cart
pt: Remover do carrinho

en: Method
pt: Método

en: Events
pt: Eventos

en: Dimension
pt: Dimensão

en: User registration
pt: Registro de usuário

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Metric
pt: Metrico

en: Parameter
pt: Parâmetro

en: Tag ID
pt: ID da etiqueta

en: Module settings
pt: Configurações do módulo

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
