GoogleTagManager (8.x-1.5) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Language
hi: भाषा

en: Weight
hi: मान

en: Container
hi: कंटेनर

en: Add container
hi: कंटेनर को जोड़ें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: User role
hi: उपयोगकर्ता भूमिका

en: Advanced
hi: विकसित

en: General
hi: सामान्य

en: Role
hi: भूमिका

en: Condition
hi: अवस्था

en: The directory %directory does not exist.
hi: निर्देशिका %directory अस्तितव में नही है|

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Context assignments
hi: संदर्भ  के कार्य

en: Add @entity-type
hi: @entity-type जोड़ें।
