Google Tag (8.x-1.8) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Language
id: Bahasa

en: Currency
id: Mata uang

en: Weight
id: Bobot

en: Container
id: Kontainer

en: Add container
id: Tambah kontainer

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: container
id: wadah

en: Statistics
id: Statistik

en: Hostname
id: Nama host

en: User role
id: Peran pengguna

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: General
id: Umum

en: Method
id: Metode

en: Events
id: Acara

en: Role
id: Peran

en: Condition
id: Kondisi

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Context assignments
id: Pembagian konteks

en: Add @entity-type
id: Tambah @entity-type
