Google Maps Instances (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: updated
it: aggiornato

en: created
it: Creato

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Geometry
it: Geometria

en: Libraries
it: Librerie
