GovCMS8 (8.x-1.0-beta11) - en to gl translation catalogue (79 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Content
gl: Contido

en: Item
gl: Elemento

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Read more
gl: Ler máis

en: On
gl: Activo

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Categories
gl: Categorías

en: File
gl: Ficheiro

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Image
gl: Imaxe

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: Default
gl: Predeterminado

en: Background Color
gl: Cor de fondo

en: Summary
gl: Resumo

en: Archive
gl: Arquivo

en: View
gl: Ver

en: Teaser
gl: Resumo

en: Event
gl: Evento

en: Layout
gl: Disposición

en: Components
gl: Compoñentes

en: Upload
gl: Subir

en: User
gl: Usuario/a

en: Continue
gl: Continuar

en: Created
gl: Creado

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Page
gl: Páxina

en: Off
gl: Desactivado

en: Published
gl: Publicado

en: Location
gl: Localización

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Heading
gl: Cabeceira

en: Items
gl: Elementos

en: Nodes
gl: Nodos

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Events
gl: Eventos

en: Blog
gl: Blogue

en: Square
gl: Cadrado

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Duration
gl: Duración

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: File Browser
gl: Explorador de ficheiros

en: File Upload
gl: Subida de ficheiro

en: First
gl: Primeiro

en: Info
gl: Información

en: Style
gl: Estilo

en: Apply
gl: Aplicar

en: Publish
gl: Publicar

en: Audio file
gl: Arquivo de audio

en: Restore
gl: Restaurar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Featured
gl: Destacado

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Landscape
gl: Apaisado

en: Embed
gl: Incrustar

en: Embed Code
gl: Código embebido

en: Speed
gl: Velocidade

en: Image Browser
gl: Explorador de imaxes

en: Save and continue
gl: Gardar e continuar

en: Video file
gl: Arquivo de vídeo

en: Draft
gl: Borrador

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Archived
gl: Arquivado

en: Full content
gl: Contido completo

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: Fallback date format
gl: Formato de data de respaldo

en: Default long date
gl: Data longa predeterminada

en: Default medium date
gl: Data mediana predeterminada

en: Default short date
gl: Data curta predeterminada
