GovCMS8 (8.x-1.0-beta11) - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Content
ro: Conținut

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: Categories
ro: Categorii

en: File
ro: Fișier

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Place
ro: Loc

en: Image
ro: Imagine

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Summary
ro: Sumar

en: Archive
ro: Arhivă

en: View
ro: Afișează

en: Layout
ro: Prezentare

en: Upload
ro: Încarcă

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Created
ro: Creat

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locația

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Items
ro: Articole

en: Nodes
ro: Noduri

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Desc
ro: Descendent

en: Events
ro: Evenimente

en: Last
ro: Ultimul

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Duration
ro: Durată

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: File Browser
ro: Navigator Fişiere

en: File Upload
ro: Încărcare Fișier

en: First
ro: Primul

en: Info
ro: Informație

en: Style
ro: Stil

en: Apply
ro: Aplică

en: Publish
ro: Publică

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: Restore
ro: Restaurează

en: Offset
ro: Decalaj

en: Featured
ro: Recomandat

en: Embed
ro: Încorporat

en: Save and continue
ro: Salvează și continuă

en: Video file
ro: Fișier video

en: Draft
ro: Proiect

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Archived
ro: Arhivat

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: Fallback date format
ro: Format pentru dată de rezervă

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt

en: Select entities
ro: Selectați entități

en: Create New Draft
ro: Creați o ciornă nouă

en: Restore to Draft
ro: Reveniți la schiță
