GovCMS8 (8.x-1.0-beta5) - en to sv translation catalogue (90 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Content
sv: Innehåll

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Read more
sv: Läs mer

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Categories
sv: Kategorier

en: File
sv: Fil

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Place
sv: Plats

en: Image
sv: Bild

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Name
sv: Namn

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: View
sv: Visa

en: Audio
sv: Ljud

en: Teaser
sv: Ingress

en: Event
sv: Händelse

en: Components
sv: Komponenter

en: Upload
sv: Ladda upp

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Created
sv: Skapad

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Heading
sv: Rubrik

en: Items
sv: Poster

en: Nodes
sv: Noder

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Desc
sv: Fallande

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Blog
sv: Blogg

en: Square
sv: Ruta

en: Last
sv: Sista

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Attachments
sv: Bilagor

en: File Browser
sv: Filhanterare

en: File Upload
sv: Filuppladdning

en: First
sv: Första

en: Info
sv: Information

en: Style
sv: Stil

en: Orientation
sv: Orientering

en: Apply
sv: Applicera

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: Offset
sv: Kompensera

en: Featured
sv: Framhävd

en: Landscape
sv: Liggande

en: Embed
sv: Bädda in

en: Speed
sv: Hastighet

en: Image Browser
sv: Bildläsare

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Video file
sv: Videofil

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Library
sv: Bibliotek

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Video URL
sv: URL för video

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens

en: Editorial
sv: Redaktionell

en: Fallback date format
sv: Datumformat i reserv

en: Default long date
sv: Förvalt långt datum

en: Default medium date
sv: Förvalt mellanlångt datum

en: Default short date
sv: Förvalt kort datum

en: Remote video
sv: Extern video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
sv: En externt lagrad video från YouTube eller Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sv: Publicerad

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
sv: Återställ till utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
sv: Återställ

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sv: Publicera
