GovCMS8 (8.x-1.0-beta9) - en to fi translation catalogue (72 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Content
fi: Sisältö

en: Item
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Read more
fi: Lue lisää

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: File
fi: Tiedosto

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Place
fi: Paikkakunta

en: Image
fi: Kuva

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: View
fi: Näytä

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Components
fi: Komponentit

en: Upload
fi: Siirrä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Created
fi: Luotu

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Heading
fi: Ylätunniste

en: Items
fi: Aiheet

en: Nodes
fi: Solmut

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Blog
fi: Blogi

en: Square
fi: Neliö

en: Last
fi: Viimeinen

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Duration
fi: Kesto

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Attachments
fi: Liitteet

en: File Browser
fi: Tiedostoselain

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus palvelimelle

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Info
fi: Tieto

en: Style
fi: Tyyli

en: Apply
fi: Käytä

en: Featured
fi: Esitelty

en: Embed
fi: Upota

en: Speed
fi: Nopeus

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Modifiers
fi: Muuntimet

en: Library
fi: Kirjasto

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Master
fi: Isäntä

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: No results match
fi: Ei tuloksia haulla

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa
