GovCMS8 (8.x-1.10) - en to km translation catalogue (45 entries)

en: Home
km: ដើម

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Previous
km: មុន

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Content
km: មាតិកា

en: Item
km: ធាតុ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: Tags
km: ស្លាក

en: Categories
km: ប្រភេទ

en: File
km: ឯកសារ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Open
km: បើក

en: Top
km: កំពូល

en: View
km: មើល

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: Upload
km: ផ្ទុកឡើង

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Continue
km: បន្ត

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Add content
km: បន្ថែម​មាតិកា

en: Page
km: ទំព័រ

en: Bottom
km: បាត

en: Location
km: ទីតាំង

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Heading
km: ក្បាល

en: Items
km: ធាតុ

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Blog
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Attachments
km: ឯកសារ​ភ្ជាប់​

en: Info
km: ព័ត៌មាន

en: Featured
km: លក្ខណៈ​ពិសេស

en: Save and continue
km: រក្សា​ទុក ហើយ​បន្ត

en: Full content
km: មាតិកា​ទាំង​មូល

en: Image style
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព
