GovCMS8 (8.x-1.13) - en to hu translation catalogue (76 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Content
hu: Tartalom

en: Item
hu: Tétel

en: Type
hu: Típus

en: Closed
hu: Lezárt

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Tags
hu: Címkék

en: File
hu: Fájl

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Place
hu: Hely

en: Image
hu: Kép

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Open
hu: Nyitott

en: Top
hu: Teteje

en: View
hu: Megtekintés

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Event
hu: Esemény

en: Upload
hu: Feltöltés

en: User
hu: Felhasználó

en: Continue
hu: Folytatás

en: Created
hu: Létrehozva

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: Bottom
hu: Alja

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Desc
hu: Csökk

en: Events
hu: Események

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Square
hu: Négyzet

en: Last
hu: Utolsó

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Sort by
hu: Rendezés

en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: File Upload
hu: Fájlfeltöltés

en: in
hu: ebben

en: First
hu: Első

en: Middle
hu: Közép

en: Slow
hu: Lassú

en: Fast
hu: Gyors

en: Video
hu: Videó

en: News
hu: Hírek

en: Embed code
hu: Beágyazási kód

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Library
hu: Könyvtár

en: Dark
hu: Sötét

en: administer site information
hu: webhely-információk adminisztrációja

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: Choose some options
hu: Kiválasztható pár lehetőség

en: Choose an option
hu: Kiválasztható egy lehetőség

en: No results match
hu: Nincs egyező találat

en: Editorial
hu: Szerkesztői

en: Select entities
hu: Entitások kiválasztása

en: Remote video
hu: Távoli videó

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
hu: Távoli kiszolgálón tárolt videó a YouTube-ról vagy a Vimeóról.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
hu: Archivált

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hu: Vázlat

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hu: Közzétéve

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
hu: Archiválás

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
hu: Visszaállítás vázlatként

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
hu: Visszaállítás

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
hu: Új vázlat létrehozása

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hu: Közzététel
