GovCMS8 (8.x-1.15) - en to cs translation catalogue (74 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Content
cs: Obsah

en: Item
cs: Položka

en: Type
cs: Typ

en: Closed
cs: Zavřená

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Read more
cs: Číst dál

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Categories
cs: Kategorie

en: File
cs: Soubor

en: Search
cs: Hledat

en: Place
cs: Místo

en: Image
cs: Obrázek

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Open
cs: Otevřené

en: Top
cs: Nahoru

en: View
cs: Zobrazit

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Components
cs: Komponenty

en: Upload
cs: Nahrát

en: User
cs: Uživatel

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page
cs: Stránka

en: Bottom
cs: Dole

en: Off
cs: Vypnuto

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Heading
cs: Záhlaví

en: Items
cs: Položky

en: Nodes
cs: Uzly

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Desc
cs: Sestupně

en: Events
cs: Události

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Last
cs: Poslední

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Duration
cs: Trvání

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Attachments
cs: Přílohy

en: File Upload
cs: Nahrát soubor

en: in
cs: v

en: First
cs: První

en: Style
cs: Styl

en: Apply
cs: Použít

en: Audio file
cs: Zvukový soubor

en: Offset
cs: Posun

en: Landscape
cs: Na šířku

en: Embed
cs: Vložit

en: ex
cs: bez

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Video file
cs: Video soubor

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Library
cs: Knihovna

en: Full content
cs: Plný obsah

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Alt
cs: Popisek (Alt)

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Default long date
cs: Výchozí dlouhý formát data

en: Default medium date
cs: Výchozí střední formát data

en: Default short date
cs: Výchozí krátký formát data
