GovCMS8 (8.x-1.18) - en to is translation catalogue (62 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Content
is: Innihald

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: Closed
is: Lokuð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Read more
is: Lesa meira

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Categories
is: Flokkar

en: File
is: Skrá

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Image
is: Mynd

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Background Color
is: Bakgunnslitur

en: Background Image
is: Bakgunnsmynd

en: Summary
is: Samantekt

en: Open
is: Opna

en: Top
is: Toppur

en: View
is: Skoða

en: Audio
is: Hljóð

en: URL
is: vefslóð

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Event
is: Viðburður

en: Layout
is: Útlit

en: Components
is: Íhlutir

en: Upload
is: Hlaða upp

en: User
is: Notandi

en: Continue
is: Halda áfram

en: Created
is: Stofnað

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Off
is: Af

en: Header
is: Haus

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Items
is: Hlutir

en: Nodes
is: Nóður

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Events
is: Viðburðir

en: Blog
is: Blogg

en: Last
is: Síðasta

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Attachments
is: Viðhengi

en: First
is: Fyrsta

en: Style
is: Stíll

en: News
is: Fréttir

en: Apply
is: Virkja

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
