GovCMS8 (8.x-1.4) - en to ml translation catalogue (30 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Body
ml: ഘടന

en: Previous
ml: മുന്നത്തെ

en: Next
ml: അടുത്തത്

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Item
ml: ഇനം

en: Type
ml: തരം

en: Closed
ml: അടച്ചു

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Read more
ml: കൂടുതൽ വായിക്കുക

en: On
ml: ഓൺ

en: Categories
ml: വിഭാഗങ്ങൾ

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Image
ml: ചിത്രം

en: Feed
ml: ഫീഡ്

en: Name
ml: പേര്

en: Open
ml: തുറക്കുക

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Audio
ml: ഓഡിയോ

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Upload
ml: അപ്‌ലോഡ്

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Continue
ml: തുടരുക

en: Blog
ml: ബ്ലോഗ്

en: Anonymous
ml: അഞ്ജാതന്‍

en: Info
ml: വിവരം

en: Save and continue
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെച്ച് തുടരുക
