GovCMS8 (8.x-1.7) - en to oc translation catalogue (67 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Content
oc: Contengut

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: Closed
oc: Tampat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Categories
oc: Categorias

en: File
oc: Fichièr

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Image
oc: Imatge

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: Summary
oc: Resumit

en: Open
oc: Dobèrt

en: Top
oc: Naut

en: View
oc: Veire

en: Audio
oc: Àudio

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Event
oc: Eveniment

en: Layout
oc: Afichatge

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Bas

en: Off
oc: Desactivat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Heading
oc: Entèsta

en: Items
oc: Elements

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Events
oc: Eveniments

en: Repeat
oc: Repetir

en: Last
oc: Darrièr

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Duration
oc: Durada

en: Sort by
oc: Triar per

en: Attachments
oc: Fichièrs estacats

en: in
oc: dins

en: First
oc: Primièr

en: Middle
oc: Mitan

en: Style
oc: Estil

en: News
oc: Novèlas

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Featured
oc: Distintiu

en: Embed
oc: Integrat

en: Speed
oc: Velocitat

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Master
oc: Maître
