govCMS8 UI (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Go to previous page
de: Zur vorherigen Seite

en: Go to next page
de: Zur nächsten Seite

en: Help
de: Hilfe

en: Page title
de: Seitentitel

en: Footer
de: Fußzeile

en: Next page
de: Nächste Seite

en: Go to first page
de: Zur ersten Seite

en: Go to last page
de: Zur letzten Seite

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: mobile
de: mobil

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: wide
de: breit

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Previous page
de: Vorherige Seite

en: Last page
de: Letzte Seite

en: Site branding
de: Branding der Website

en: First page
de: Erste Seite

en: narrow
de: schmal
