govCMS8 UI (8.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (19 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: mobile
el: Κινητό

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: wide
el: πλατύ

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: narrow
el: στενό
