govCMS8 UI (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: mobile
uk: мобільний

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: wide
uk: широкий

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: narrow
uk: вузький
