GovNL (1.0.0-beta1) - en to el translation catalogue (123 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: More
el: Περισσότερα

en: On
el: Ανοικτό

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Message
el: Μήνυμα

en: No log messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα στο ημερολόγιο συστήματος.

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Files
el: Αρχεία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Desc
el: Φθί

en: Events
el: Γεγονότα

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Role
el: Ρόλος

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Member for
el: Μέλος για

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: People
el: Χρήστες

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Glossary
el: Γλωσσάρι

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Permission
el: Άδεια

en: Global
el: Καθολικό

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
el: Ένας χρήστης θεωρείται παρών για τόσο χρόνο από την τελευταία φορά που άνοιξε μια σελίδα.

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Who's new
el: Ποιοι γράφτηκαν τελευταία

en: Who's online
el: Ποιοι είναι εδώ

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Recent content
el: Πρόσφατο περιεχόμενο

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: Find and manage people interacting with your site.
el: Εύρεση και διαχείριση χρηστών που αλληλεπιδρούν με τον ιστοτόπο σας.

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Recent log messages
el: Πρόσφατα μηνύματα ημερολογίου καταγραφής

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
el: Διαχείριση λογαριασμών χρηστών, ρόλων και αδειών

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Asc
el: Αύξ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Registering module
el: Καταχώρηση μονάδας

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: All content, by month.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά μήνα.

en: Recent content.
el: Πρόσφατο περιεχόμενο.

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: All content, by letter.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά γράμμα.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
el: Εμφανίζει μια λίστα με τους πιο νέους λογαριασμούς χρηστών του ιστοτόπου.

en: Who's online block
el: Μπλοκ "Ποιός είναι online"

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
el: Δείχνει τα ονόματα χρηστών από τους πιο πρόσφατα ενεργούς χρήστες όπως και τον συνολικό αριθμό ενεργών χρηστών.

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου

en: Name or email contains
el: Το όνομα ή το επίθετο περιέχει

en: A list of new users
el: Μια λίστα νέων χρηστών

en: There are currently @total users online.
el: Υπάρχουν συνολικά @total χρήστες συνδεδεμένοι.

en: There are currently 0 users online.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν συνδεδεμένοι χρήστες

en: A list of users that are currently logged in.
el: Μια λίστα από χρήστες που είναι συνδεδεμένοι αυτή τη στιγμή.
