GOV.UK Design System (2.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Value
id: Nilai

en: None
id: Tiada

en: Page title
id: Judul halaman

en: Warning
id: Peringatan

en: Other
id: Lainnya

en: Tabs
id: Tab

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Status messages
id: Pesan status

en: Alpha
id: Awal

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
