GOV.UK Design System (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Value
it: Valore

en: None
it: Nessuno

en: Format
it: Formato

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Warning
it: Avviso

en: Other
it: Altro

en: Tabs
it: Schede

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
