GOV.UK Design System (8.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Value
pt: Valor

en: None
pt: Nenhum

en: Format
pt: Formato

en: Page title
pt: Título da página

en: Warning
pt: Aviso

en: Demo
pt: Demonstração

en: Other
pt: Outros

en: Tabs
pt: Abas

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador
