GOV.UK Theme (2.1.1) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Content
id: Konten

en: None
id: Tiada

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Warning
id: Peringatan

en: Navigation
id: Navigasi

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Page top
id: Halaman atas

en: Status messages
id: Pesan status

en: Alpha
id: Awal

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: First page
id: Halaman pertama

en: Pre-content
id: Pra-konten

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
