GOV.UK Theme (2.1.4) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: None
ja: なし

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Warning
ja: 警告

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Pagination
ja: ページ送り

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション
