GPX Track & Elevation (8.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (10 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Weight
el: Βάρος

en: Save
el: Αποθήκευση

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
el: Στις λίστες κατηγοριών, εκείνες με τα μικρότερα βάρη (οι ελαφρύτερες) παρουσιάζονται πριν από εκείνες με τα μεγαλύτερα βάρη (οι βαρύτερες). Οι κατηγορίες με ίδιο βάρος ταξινομούνται αλφαβητικά.
