GPX Track & Elevation (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Save
fr: Enregistrer

en: Hybrid
fr: Hybride

en: - Disabled -
fr: - Désactivé -

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
fr: Lors de l'inventaire des catégories, celles ayant des poids plus légers (plus petits) apparaissent avant les catégories ayant des poids plus lourds (plus grands). Les catégories de même poids sont affichées par ordre alphabétique.

en: General configuration
fr: Configuration générale

en: Map Type
fr: Type de carte
