GPX Track & Elevation (8.x-1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Weight
hr: Težina

en: Save
hr: Spremi

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
hr: Kada prikazujete kategorije, one s manjom težinom biti će iznad onih s većom težinom. Kategorije koje su jednake težine biti će složene po abecednom redoslijedu.
