GPX Track & Elevation (8.x-1.0) - en to gl translation catalogue (12 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Weight
gl: Peso

en: Save
gl: Gardar

en: Map height
gl: Altura do mapa

en: - Disabled -
gl: - Desactivado -

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
gl: Cando se listan as categorías, aquelas con menor peso son amosadas antes que as categorías máis pesadas. As categorías con pesos iguais son ordenadas alfabeticamente.
