GPX Track & Elevation (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Save
hu: Mentés

en: Satellite
hu: Légifelvétel

en: Hybrid
hu: Hibrid

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: Distance
hu: Távolság

en: - Disabled -
hu: - Tiltott -

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
hu: A kategóriák felsorolásakor a listán a könnyebbek (kisebb súlyúak) felemelkednek, a nehezebbek (nagyobb súlyúak) lesüllyednek. A megegyező súlyú kategóriák ábécérendbe lesznek helyezve.

en: Terrain
hu: Föld
