GPX Track & Elevation (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Save
it: Salva

en: Distance
it: Distanza

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
it: Quando vengono elencate le categorie, quelle più leggere (peso minore) vengono elencate prima delle categorie più pesanti (peso maggiore). Le categorie con peso uguale vengono elencate in ordine alfabetico.
