GPX Track & Elevation (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Save
ru: Сохранить

en: Satellite
ru: Спутник

en: Hybrid
ru: Смешанный

en: Map height
ru: Высота карты

en: Distance
ru: Расстояние

en: Elevation
ru: Высота

en: - Disabled -
ru: - Отключено -

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
ru: При отображении категорий те, что имеют меньший вес, будут отображаться выше имеющих больший вес. Категории с одинаковым весом сортируются в алфавитном порядке.

en: General configuration
ru: Основная конфигурация

en: Terrain
ru: Территория

en: m
ru: м
