GPX Track & Elevation (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Save
fa: ذخیره

en: - Disabled -
fa: - غیرفعال -

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
fa: هنگامی که دسته‌بندی‌ها فهرست می‌شوند، آنهایی که وزن کمتری دارند(سبک‌ترند) قبل از آنهایی که وزن بیشتری دارند(سنگین‌ترند) قرار می‌گیرند. دسته‌بندی‌ها با وزن یکسان بر اساس حروف الفبا مرتب می‌شوند.
