Gradient Server (1.0.0-alpha10) - en to fi translation catalogue (109 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Item
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: website
fi: verkkosivusto

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Link
fi: Linkki

en: Category
fi: Kategoria

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: View
fi: Näytä

en: search
fi: hae

en: Feed name
fi: Syötteen nimi

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Revisions
fi: Versiot

en: Items
fi: Aiheet

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Owner
fi: Omistaja

en: Table
fi: Taulukko

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Sources
fi: Lähteet

en: Feed items
fi: Syötteen kohteet

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Source
fi: Lähde

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Source type
fi: Lähdetyyppi

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Landing page
fi: Laskeutumissivu

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Created by
fi: Luonut

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Custom text
fi: Muokattu teksti

en: Bulk operations
fi: Bulkkitoiminnot

en: Post date
fi: Lähetetty

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Gradient
fi: Gradientti

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Master
fi: Isäntä

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
fi: Syötä pilkulla erotettu lista. Esimerkiksi: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML
