Gradient Server (1.0.0-alpha11) - en to pl translation catalogue (117 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Item
pl: Element

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: website
pl: witryna

en: Enabled
pl: Włączone

en: On
pl: Włączony

en: Tags
pl: Tagi

en: Categories
pl: Kategorie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Category
pl: Kategoria

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Layout
pl: Układ

en: name
pl: nazwa

en: User
pl: Użytkownik

en: Imported
pl: Zaimportowano

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Published
pl: Opublikowane

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Revisions
pl: Wersje

en: Items
pl: Elementy

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Authored by
pl: Autor

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Desc
pl: Malejąco

en: Owner
pl: Właściciel

en: Table
pl: Tabela

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Original
pl: Oryginał

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Sources
pl: Źródła

en: Feed items
pl: Elementy kanału

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Source
pl: Źródło

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Source type
pl: Typ źródłowy

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: RSS Feed
pl: Kanał RSS

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Landing page
pl: Strona docelowa

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: More...
pl: Więcej

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: Bulk operations
pl: Operacje masowe

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Bulk update
pl: Aktualizacja masowa

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: With selection
pl: Z wyborem

en: Source url
pl: Adres źródła

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Source feed
pl: Kanał źródłowy

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
pl: Wprowadź listę oddzielonych przecinkami słów. Przykładowo: Wrocław, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
