Gradient Server (1.0.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (51 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Item
oc: Element

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Categories
oc: Categorias

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: search
oc: recercar

en: Search for
oc: Recercar

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Page
oc: Pagina

en: Logo
oc: Lògo

en: Off
oc: Desactivat

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Sort by
oc: Triar per

en: source
oc: font

en: Source
oc: Font

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: RSS Feed
oc: Flux RSS

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Apply
oc: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.

en: Master
oc: Maître
