Gradient Server (1.0.0-alpha6) - en to is translation catalogue (37 entries)

en: Home
is: Heim

en: Body
is: Skrokkur

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: List
is: Listi

en: Tags
is: Frámerki

en: Categories
is: Bólkar

en: Edit
is: Broyt

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Name
is: Navn

en: View
is: Vís

en: search
is: leita

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Page
is: Síða

en: Logo
is: Búmerki

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Revisions
is: Útgávur

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Sources
is: Keldur

en: Create new revision
is: Stovna nýggja útgávu

en: Revert
is: Vend aftur

en: Revisions for %title
is: Útgávur av %title

en: Revision
is: Útgáva

en: Revision of %title from %date
is: Útgáva %title frá %date

en: Anonymous user
is: Ónevndur brúkari

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt venda aftur til útgávuna frá %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt strika útgávuna frá %revision-date?

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: About
is: Um

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Copy of the revision from %date.
is: Avrit av útgávuni frá %date.
