Gradient Server (1.0.0-alpha7) - en to eo translation catalogue (50 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Category
eo: Kategorio

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: search
eo: serĉu

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Items
eo: Eroj

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Sources
eo: Fontoj

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Revert
eo: Malfari

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: Apply
eo: Apliku

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: Asc
eo: kreske
