Gradient Server (1.0.0-alpha7) - en to ru translation catalogue (104 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Item
ru: Элемент

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Subscribe
ru: Подписаться

en: Enabled
ru: Включено

en: Tags
ru: Теги

en: Categories
ru: Категории

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Category
ru: Категория

en: Feed
ru: Поток данных

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: search
ru: поиск

en: Feed name
ru: Имя ленты

en: Updated
ru: Обновлено

en: Search for
ru: Искать

en: User
ru: Пользователь

en: Imported
ru: Импортировано

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Revisions
ru: Редакции

en: Items
ru: Элементы

en: Last update
ru: Последнее обновление

en: Authored by
ru: Автор

en: sources
ru: Источники

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: Anonymous
ru: Гость

en: Original
ru: Оригинал

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Feeds
ru: Потоки данных

en: Sources
ru: Источники

en: Feed items
ru: Элементы ленты

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Source
ru: Источник

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Source type
ru: Тип источника

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: RSS Feed
ru: RSS-лента

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: News
ru: Новости

en: Anonymous user
ru: Анонимный пользователь

en: Apply
ru: Применить

en: Authenticated user
ru: Аутентифицированный пользователь

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Administrator
ru: Администратор

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Landing page
ru: Целевая страница

en: More...
ru: Ещё...

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Custom text
ru: Пользовательский текст

en: Bulk operations
ru: Массовые операции

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Gradient
ru: Градиент

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ru: Используйте метки для группировки статей по темам.

en: Bulk update
ru: Массовое обновление

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: Source entity
ru: Исходная сущность

en: With selection
ru: С выделенным

en: Source feed
ru: Источник ленты

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: Basic HTML
ru: Базовый HTML

en: Restricted HTML
ru: Ограниченный HTML

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Create new %type_name entities
ru: Создать сущности %type_name

en: There are no feeds yet.
ru: Потоки данных не созданы.
