Gradient Server (1.0.0-alpha8) - en to bs translation catalogue (49 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Subscribe
bs: Pretplati se

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Tags
bs: Tagovi

en: Categories
bs: Kategorije

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: Category
bs: Kategorija

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: View
bs: Pregled

en: search
bs: pretraga

en: User
bs: Korisnik

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Revisions
bs: Revizije

en: Authored by
bs: Napisao

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Table
bs: Tabela

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Source
bs: Izvor

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Revert
bs: Vratiti

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: Revision
bs: Revizije

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: Apply
bs: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Post date
bs: Datum objave

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
