Gradient Server (1.0.0-alpha8) - en to cs translation catalogue (87 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Item
cs: Položka

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: Subscribe
cs: Přihlásit

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Categories
cs: Kategorie

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Category
cs: Kategorie

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: search
cs: vyhledávání

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: User
cs: Uživatel

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Revisions
cs: Revize

en: Items
cs: Položky

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: Authored by
cs: Autor

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: Table
cs: Tabulka

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Original
cs: Původní

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Teasers
cs: Upoutávky

en: Feeds
cs: Zdroje

en: Sources
cs: Zdroje

en: Feed items
cs: Položky zdroje

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Source
cs: Zdroj

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Source type
cs: Typ zdroje

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: RSS Feed
cs: RSS zdroj

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Apply
cs: Použít

en: Authenticated user
cs: Přihlášený uživatel

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Administrator
cs: Administrátor

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: More...
cs: Více...

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Custom text
cs: Vlastní text

en: Bulk operations
cs: Hromadné úpravy

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
