Gradient Server (1.0.0-alpha8) - en to is translation catalogue (57 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Subscribe
is: Gerast áskrifandi

en: Enabled
is: Virkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Categories
is: Flokkar

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Category
is: Flokkur

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: search
is: leita

en: Updated
is: Uppfært

en: Search for
is: Leita eftir

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Items
is: Hlutir

en: Last update
is: Síðast uppfært

en: Authored by
is: Höfundur

en: Owner
is: Eigandi

en: Table
is: Tafla

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Original
is: Upprunalegt

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Sources
is: Uppsprettur

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: RSS Feed
is: RSS veita

en: News
is: Fréttir

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: About
is: Um

en: More...
is: Meira...

en: Bulk operations
is: Magnaðgerðir

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
