Gradient Server (1.0.0-alpha8) - en to nn translation catalogue (46 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Category
nn: Kategori

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: View
nn: Sjå på

en: search
nn: søk

en: Updated
nn: Oppdatert

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Items
nn: Element

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Table
nn: Tabell

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Sources
nn: Kjelder

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: Revision
nn: Utgåve

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Apply
nn: Bruk

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: - All -
nn: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.
