Gradient Server (1.0.0-alpha8) - en to uk translation catalogue (110 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Item
uk: Елемент

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Subscribe
uk: Підписатися

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Categories
uk: Категорії

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Category
uk: Категорія

en: Feed
uk: Канал

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: search
uk: пошук

en: Feed name
uk: Ім'я потоку

en: Updated
uk: Оновлено

en: Search for
uk: Шукати за

en: User
uk: Користувач

en: Imported
uk: Імпортовано

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Revisions
uk: Редакції

en: Items
uk: Елементи

en: Last update
uk: Останнє оновлення

en: Authored by
uk: Автор

en: sources
uk: джерела

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: Table
uk: Таблиця

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Original
uk: Оригінал

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: source
uk: джерело

en: Teasers
uk: Анонси

en: Feeds
uk: Потоки

en: Sources
uk: Джерела

en: Feed items
uk: Елементи потоку

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Source
uk: Джерело

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Source type
uk: Тип джерела

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: RSS Feed
uk: RSS-потік

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: News
uk: Новини

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: Apply
uk: Застосувати

en: Authenticated user
uk: Авторизований користувач

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Landing page
uk: Цільова сторінка

en: More...
uk: Докладніше...

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Custom text
uk: Власний текст

en: Bulk operations
uk: Пакетні операції

en: Post date
uk: Дата публікації

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Gradient
uk: Градієнт

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Source name
uk: Вихідна назва

en: Bulk update
uk: Масове оновлення

en: Asc
uk: Зрост

en: Delete source
uk: Видалити джерело

en: Master
uk: Головне

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Source entity
uk: Вихідна сутність

en: With selection
uk: З вибраним

en: Source feed
uk: Джерело потоку

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах
