Gradient Server (1.0.0-alpha9) - en to sv translation catalogue (94 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Subscribe
sv: Prenumerera

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Tags
sv: Etiketter

en: Categories
sv: Kategorier

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Category
sv: Kategori

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: search
sv: sök

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Search for
sv: Sök efter

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Revisions
sv: Versioner

en: Items
sv: Poster

en: Last update
sv: Senaste uppdatering

en: Authored by
sv: Författad av

en: sources
sv: källor

en: Plain text
sv: Ren text

en: Desc
sv: Fallande

en: Owner
sv: Ägare

en: Table
sv: Tabell

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Teasers
sv: Förhandstittar

en: Feeds
sv: Innehållsflöden

en: Sources
sv: Källor

en: Feed items
sv: Objekt i innehållsflöde

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Source
sv: Källa

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Source type
sv: Källtyp

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: RSS Feed
sv: RSS-flöde

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Administrator
sv: Administratör

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: More...
sv: Mer...

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: Custom text
sv: Anpassad text

en: Bulk operations
sv: Hopsamlade funktioner

en: Post date
sv: Datum för inlägg

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Bulk update
sv: Massuppdatera

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: With selection
sv: Med urval

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML
