Gradient Server (1.0.0-alpha6) - en to gl translation catalogue (74 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Body
gl: Corpo

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Item
gl: Elemento

en: List
gl: Lista

en: On
gl: Activo

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Categories
gl: Categorías

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Link
gl: Ligazón

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: search
gl: busca

en: name
gl: nome

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Page
gl: Páxina

en: Logo
gl: Logotipo

en: Off
gl: Desactivado

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Revisions
gl: Revisión

en: Authored by
gl: Creado por

en: sources
gl: fontes

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: source
gl: Orixe

en: Sources
gl: Fontes

en: Source
gl: Orixe

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Source type
gl: Tipo de fonte

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: RSS Feed
gl: Orixe RSS

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: Apply
gl: Aplicar

en: Authenticated user
gl: Usuario autenticado

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Administrator
gl: Administrador

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Main navigation
gl: Navegación principal

en: Primary tabs
gl: Lapelas principais

en: Secondary tabs
gl: Lapelas secundarias

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Gradient
gl: Degradado

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Breadcrumbs
gl: Migas de pan

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: Delete content
gl: Eliminar contido

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Main page content
gl: Contido da páxina principal

en: Full content
gl: Contido completo

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.

en: Full HTML
gl: HTML completo

en: Site branding
gl: Marca do sitio

en: Primary admin actions
gl: Accións primarias de administración

en: Basic HTML
gl: HTML básico
