GrapesJs Editor - Page builder (1.0.0-rc1) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Type
de: Typ

en: List
de: Liste

en: Image
de: Bild

en: Save
de: Speichern

en: Section
de: Abschnitt

en: Heading
de: Überschrift

en: Basic
de: Basis

en: Loading...
de: Wird geladen...

en: Storage
de: Speicher

en: Unordered
de: Ungeordnet

en: Ordered
de: Geordnet

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: About
de: Über

en: Field not found
de: Feld nicht gefunden

en: List item
de: Listenelement

en: Heading 2
de: Überschrift 2

en: Heading 3
de: Überschrift 3

en: Heading 4
de: Überschrift 4

en: Heading 5
de: Überschrift 5

en: Heading 6
de: Überschrift 6

en: Drupal Blocks
de: Drupal-Blöcke

en: Drupal Block
de: Drupal-Block

en: Reusable block
de: Wiederverwendbarer Block

en: Reusable Blocks
de: Wiederverwendbar Blöcke
