GrapesJs Editor - Page builder (1.0.0-rc2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Image
pt: Imagem

en: Save
pt: Salvar

en: Section
pt: Seção

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Basic
pt: Básico

en: Asset
pt: Recurso

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Unordered
pt: Desordenado

en: Ordered
pt: Ordenado

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: About
pt: Sobre

en: List item
pt: Item da lista
