GrapesJs Editor - Page builder (1.0.0-rc4) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Tag
fa: برچسب

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Save
fa: ذخیره

en: Section
fa: بخش

en: Layout
fa: آرایش

en: Heading
fa: عنوان

en: Basic
fa: پایه

en: Map
fa: نقشه

en: Video
fa: ویدیو

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: About
fa: درباره

en: Basic Blocks
fa: بلوک‌های پایه
